چای سیاه

آیا می دانستید مصرف روزانه چای در روز می تواند از بروز حملات قلبی و مغزی جلوگیری کند؟چای، نوشیدنی است که بیشترین مصرف را بعد از آب در تمام دنیا دارد و داری خواص بسیاری می باشد که در جلوگیری و درما ن بیماری ها می تواند بسیار مفید واقع شود.

چای با طعم دارچین

این ادویه معطر بهترین دارو برای دردهای عضلانی است. دارچین اثر آرام کننده و شاد کننده دارد و از بسیاری از داروهای آرام بخش بهتر است. اثر مهم دیگر دارچین پایین آوردن تب است و حتی امروزه دارچین را به صورت قرص و کپسول درآورده‌اند که به‌عنوان تب بُر به کار می‌رود. دارچین رگ‌ها را باز می‌کند و باعث بهبود گردش خون می‌شود.

چای با طعم نعناع

از خواص چای نعناع اینست که نعناع کرم روده و کرم معده را از بین میبرد . نعناع و دمنوش نعناع معرق است و تب را پایین می اورد . دمنوش نعناع کبد را نمیز میکند . همچنین پایین برنده کلسترول خون است . از چای نعناع برای درمان موهای زاید در زنان ( درمان پرمویی ) استفاده می شود .

چای با طعم هل

چای هل خواص گرمابخشی داشته و معده و روده ها را تقویت می كنند. هل اشتها را تحریك می كند و عمل هضم غذا را بهبود می بخشد. یكی از خواص ویژه و بسیار ارزشمند هل، جلوگیری از تشكیل خلط در گلو است.